Co zrobić żeby dziecko nie bało się wizyt u dentysty ?


Pani Kamila z Zielonej Góry poruszyła ważny temat. Wizyty u dentysty z dzieckiem nie da się uniknąć, ale można wybrać dentystę odpowiedniego, z dobrym podejściem do najmłodszych pacjentów, polecam zajrzeć na Zielona Góra dentysta. Zalecane jest już zabierać roczne dzieci do dentysty, wtedy dentysta doradzi nam jak dbać i czyścić mleczne zęby. Następne wizyty powinny być systematyczne, nawet jeżeli nie ma żadnych objawów , mogą być to wizyty czysto adaptacyjne, co pozwoli oswoić się dziecku z gabinetem i lekarzem. Po takich wizytach dziecko zrozumie że wizyty u dentysty są naturalne.

5 thoughts on “Co zrobić żeby dziecko nie bało się wizyt u dentysty ?

  1. A na umilenie wizyty u dentysty, słyszałem o czymś takim jak gaz rozweselający. Jestem ciekaw jak to działa, jak dowiem się czegoś więcej na ten temat, to może nawet zdecyduje się na takie “odstresowanie” mojego 6 letniego Oskara.

  2. No to mnie zaciekawiłeś, zaraz poszperam w necie i dowiem się czegoś więcej na ten temat! Świetny blog, pozdrawiam 🙂

  3. Ja z moim małym urwisem już od pierwszego roku chodzę do dentysty. Przynajmniej później nie będę miała takich problemów z małym jak inni rodzice!

  4. Andrea11- do czasu, kiedyś pierwszy raz zaboli i wtedy trauma już na całe życie 🙂 no nie mów że nie boisz się dentysty i idziesz do niego z miłą chęcią?

  5. Do Dagmara- masz rację ja już jestem dość oswojona z dentystą, ale mój syn panicznie ich się boi co mam zrobić?
    Pomóżcie:-(

Comments are closed.